Nauka w domu  

   

Kontakt  

Szkoła Podstawowa
im. Komisji Edukacji Narodowej
w Klukowie
ul. Szkolna 8
18-214 Klukowo

tel: 86 2774546
fax: 862778035
zsklukowo@klukowo.pl

   

Plan lekcji, E-dziennik  

   

Informacja do rodziców i uczniów
 o próbnym egzaminie ósmoklasisty

Nasza szkoła weźmie udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty, który będzie przeprowadzony w dniach od 30 marca do 1 kwietnia br.

Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl) oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

· 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

· 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

· 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Zachęcam wszystkich ósmoklasistów do wzięcia udziału w próbnym egzaminie. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej z nauczycielem formie, np.:

·        w pliku w edytorze tekstów;

·        na wydruku (należy wziąć pod uwagę, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką);

·        korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);

·        na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Następnie uczniowie prześlą swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną już po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.).

Szczegółowe informacje na stronie:

https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty