Gminny Konkurs „Bliżej siebie, dalej od uzależnień”🚭

6 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyła się już V edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach „Bliżej siebie, dalej od uzależnień”.  Pieczę nad przebiegiem konkursu sprawowała Szkoła Podstawowa w Klukowie,  Zespół do spraw Profilaktyki Społecznej i Nieletnich Wydziału Prewencji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Klukowie.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Klukowo. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy IV- VI i VII-VIII. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy obejmującego zagadnienia dotyczące: profilaktyki uzależnień, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najlepsi uczniowie otrzymali cenne nagrody  ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Klukowie.

Zwycięzcy w kategorii klas IV-VI:

  1. Klara Zarzecka –SP Klukowo
  2. Amelia Sędziak – SP Kuczyn
  3. Krzysztof Parczewski – SP Klukowo

Zwycięzcy w kategorii klas VII-VIII:

  1. Zuzanna Sabak – SP Klukowo
  2. Maciej Krawczyk – SP Kuczyn
  3. Jakub Maksimczuk – SP Kuczyn

Po zakończonej części teoretycznej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły pt. „ Kocham Cię Życie!”. Następnie uczestnicy konkursu oglądali radiowozy i motocykle wykorzystywane przez policjantów  w codziennej służbie oraz dowiedzieli się, na czym polega praca poszczególnych funkcjonariuszy w jednostce. Największą atrakcją dla młodzieży był pokaz tresury psów służbowych przeprowadzony przez wysokomazowieckich przewodników.