2023/2024

Marzec 2024 r.

Z przyjemnością informujemy, że ruszyła II edycja Plebiscytu „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa”! Szczegóły w linku:https://www.programdlaszkol.org/

Luty 2024 r.

Działania edukacyjne:

https://www.programdlaszkol.org/program/dzialania-edukacyjne-i-promocyjne

Styczeń 2024 r.

Działania promocyjne:https://www.programdlaszkol.org/program/pamietnik-chrumasa

Grudzień 2023 r.

Korzyści z „Programu dla szkół”

Każde dziecko uczestniczące w programie w roku szkolnym 2023/2024 będzie otrzymywać bezpłatnie porcję produktu owocowego albo warzywnego i mlecznego przez 8 wybranych tygodni w półroczu. Dzieci będą otrzymywały jabłka, gruszki, śliwki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, paprykę słodką, kalarepę, pomidorki, a także mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Ponadto, dzieci uczestniczące w „Programie dla szkół” będą brać udział w działaniach edukacyjnych organizowanych w ramach programu.

Listopad 2023 r.

NASZA SZKOŁA REALIZUJE „PROGRAM DLA SZKÓŁ”

Warunkiem uczestnictwa w programie jest podpisanie zgody rodziców/opiekunów prawnych na udział dziecka w programie. Rodzic może zrezygnować z udziału w programie w dowolnym momencie (rezygnacja w formie pisemnej).

Produkty wydawane są bezpłatne i spożywane w szkole ze względu na przydatność do spożycia.

Październik 2023 r.

 „Program dla szkół” skierowany jest do dzieci klas I-V uczęszczających regularnie do szkół podstawowych. Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane przez szkoły podstawowe. Warunkiem uczestnictwa w programie jest zgoda rodziców/opiekunów prawnych na udział dziecka w programie.

Wszelkie informacje dotyczące Programu dostępne są na stronie internetowej Programu dla szkół: https://www.programdlaszkol.org/program/warunki-udzialu

Wrzesień 2023 r.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

2022/2023

WRZESIEŃ – PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

Realizujemy “Program dla szkół”

Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. W bieżącym roku szkolnym korzysta z niego 97 dzieci – uczniów klas I – V.

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie, wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane przez szkoły podstawowe.

W ramach uczestnictwa w programie nasza szkoła ma zawarte umowy z dostawcami dostarczającymi owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne. W ramach komponentu owocowo-warzywnego do dzieci trafiają świeże owoce i warzywa – jabłka, gruszki, truskawki, śliwki, marchewka, rzodkiewka, słodka papryka, pomidorki i kalarepa, przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe i zdrowe oraz soki owocowe lub warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego lub jednego produktu warzywnego. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. W komponencie mlecznym natomiast, dzieci mogą otrzymać mleko białe, jogurty lub kefiry pitne naturalne. Produkty te, po ich udostępnieniu, powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Za jakość produktów dostarczanych do szkoły odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca.

Bardzo ważnym elementem Programu dla szkół są działania edukacyjne. Stanowią one, obok dostaw produktów, jeden z głównych elementów programu.

Zachęcamy do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny. Wszelkie informacje dotyczące programu są dostępne na stronie internetowej dedykowanej programowi:

https://www.programdlaszkol.org

KWIECIEŃ

MAJ – CZERWIEC